Resultat Total - Officiel |
Stævne navn | Nålestævne 2 | Udskriftsdato | 29 februar 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 februar 2016 |
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lea Smedegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.71 | ||||||
2 | Carla Ahlburg | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.98 | ||||||
3 | Emma Agerlin | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.66 | ||||||
4 | Rebecca Thuesen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | ||||||
5 | Freja Stumpe | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.04 | ||||||
- | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Luke Shao | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 21.92 | ||||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 23.60 | ||||||
3 | Oliver Engberg | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.23 | ||||||
4 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.25 | ||||||
5 | Lauge Herkild | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | ||||||
6 | Christian Fischer | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.11 | ||||||
- | Jonas Monrad Kirk | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Kasper Kromann | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Rebecca Thuesen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | ||||||
2 | Freja Stumpe | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.17 | ||||||
- | Amanda Bjørnaa Elsborg | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sylvester Argueta Anderse | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | ||||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.30 | ||||||
3 | Lauge Herkild | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | ||||||
4 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | ||||||
5 | Malthe Vestergaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.89 | ||||||
6 | Oliver Engberg | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | ||||||
7 | Christian Fischer | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.35 | ||||||
- | Kasper Kromann | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.75 | ||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.19 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.26 | ||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.73 | ||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.73 | ||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.21 | ||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.95 | ||||||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.36 | ||||||
9 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.18 | ||||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.43 | ||||||
11 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.26 | ||||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.11 | ||||||
13 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.01 | ||||||
14 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.49 | ||||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.74 | ||||||
16 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.64 | ||||||
17 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.22 | ||||||
18 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.71 | ||||||
19 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.65 | ||||||
20 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.33 | ||||||
21 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.59 | ||||||
22 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.65 | ||||||
23 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.86 | ||||||
24 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.69 | ||||||
25 | Melia Arm | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:19.76 | ||||||
- | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd v/50 meter | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.44 | ||||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.51 | ||||||
3 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.18 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.84 | ||||||
5 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.94 | ||||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.02 | ||||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.45 | ||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.39 | ||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.55 | ||||||
10 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.88 | ||||||
11 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.88 | ||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.48 | ||||||
13 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.55 | ||||||
14 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.93 | ||||||
15 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.61 | ||||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Jonas Monrad Kirk | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 Fly ben v/start | |||||
- | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej brudt v/2-armtag | |||||
- | Nicolai Joel Munch | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 fly ben v/start | |||||
- | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Crawlben v/start | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.13 | ||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | ||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.67 | ||||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | ||||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | ||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | ||||||
7 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | ||||||
8 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | ||||||
9 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.35 | ||||||
10 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.09 | ||||||
11 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.27 | ||||||
12 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.42 | ||||||
13 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.23 | ||||||
14 | Kiera Dicom | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.52 | ||||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.44 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.31 | ||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.27 | ||||||
5 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.26 | ||||||
6 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.87 | ||||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | ||||||
8 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | ||||||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.19 | ||||||
10 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.88 | ||||||
11 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.48 | ||||||
12 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.87 | ||||||
13 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.00 | ||||||
14 | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.42 | ||||||
15 | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.53 | ||||||
- | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 9, 50 Crawl ben, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.58 | ||||||
2 | Lea Smedegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.72 | ||||||
- | Alexander Mørup | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 10, 50 fly ben ryg, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.39 | ||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | ||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.20 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.26 | ||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | ||||||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.90 | ||||||
8 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.03 | ||||||
9 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.55 | ||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.34 | ||||||
11 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.45 | ||||||
12 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.56 | ||||||
13 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.72 | ||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.46 | ||||||
15 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.74 | ||||||
- | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.97 | ||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.33 | ||||||
3 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.90 | ||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.44 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.60 | ||||||
3 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.65 | ||||||
4 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.77 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.93 | ||||||
6 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:14.79 | ||||||
7 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:19.79 | ||||||
8 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:42.62 | ||||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afs. mave 100 meter | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.37 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | ||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.27 | ||||||
4 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.82 | ||||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | ||||||
7 | Sofie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | ||||||
8 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | ||||||
9 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.94 | ||||||
10 | Lea Smedegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | ||||||
11 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.01 | ||||||
12 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.43 | ||||||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.60 | ||||||
14 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.81 | ||||||
15 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.03 | ||||||
16 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.25 | ||||||
17 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.96 | ||||||
18 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.48 | ||||||
19 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.35 | ||||||
20 | Kiera Dicom | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.02 | ||||||
21 | Silke Hansen Karner | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.02 | ||||||
22 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.07 | ||||||
23 | Melia Arm | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.50 | ||||||
- | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sofie Andersen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.78 | ||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.44 | ||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.04 | ||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.07 | ||||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | ||||||
6 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | ||||||
7 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.57 | ||||||
8 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.84 | ||||||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.03 | ||||||
10 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.92 | ||||||
11 | Luke Shao | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.98 | ||||||
12 | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.84 | ||||||
13 | Nicolai Joel Munch | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.20 | ||||||
14 | Frode Green Bach | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.63 | ||||||
15 | Mathias A. Ahlefeldt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.74 | ||||||
16 | Sylvester Argueta Anderse | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.54 | ||||||
17 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.64 | ||||||
18 | Jonas A. Ahlefeldt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.81 | ||||||
- | Alexander Mørup | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Malthe Vestergaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.79 | ||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.83 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.50 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.75 | ||||||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.15 | ||||||
6 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.35 | ||||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.42 | ||||||
8 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.54 | ||||||
9 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.31 | ||||||
10 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.65 | ||||||
11 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.76 | ||||||
12 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.70 | ||||||
13 | Silke Hansen Karner | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.27 | ||||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sofie Andersen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | bryd efter 15 m v/st | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.05 | ||||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.43 | ||||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.73 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.98 | ||||||
5 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.75 | ||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.82 | ||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.80 | ||||||
8 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.01 | ||||||
9 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.31 | ||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.03 | ||||||
11 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.03 | ||||||
12 | Frode Green Bach | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.71 | ||||||
13 | Mathias A. Ahlefeldt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.35 | ||||||
14 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.87 | ||||||
15 | Jonas A. Ahlefeldt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.02 | ||||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.67 | ||||||
2 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:06.56 | ||||||
3 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:07.98 | ||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:14.32 | ||||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:49.11 | ||||||
6 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:00.75 | ||||||
- | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.76 | ||||||
2 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.50 | ||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.06 | ||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:41.89 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:02.24 | ||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:06.18 | ||||||
7 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:52.25 | ||||||
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:15 |